Szukaj
  • Przemysław Jachimczyk

Aktualne trendy w aranżacji mieszkań. Co jest teraz na topie?

Zaktualizowano: maj 12

Zarówno w ubraniach, elektronice, jak i w aranżacji mieszkań możemy zauważyć dynamiczną zmianę w panujących trendach. O ile zakup nowego ubrania nie jest dużym wydatkiem, zmiana wystroju wnętrza jest dużo bardziej kosztowna. Istnieją jednak klasyczne rozwiązania, które są nieustannie na topie. Jeżeli zastanawiamy się, w jaki sposób urządzić swój dom lub mieszkanie, powinniśmy najpierw zapoznać się z aktualnie panującymi trendami.


Kontakt z naturą


W obecnym sezonie zauważyć można, że duże znaczenie ma bliski kontakt z naturą. We współczesnych wnętrzach możemy znaleźć coraz więcej elementów roślinnych oraz kwiatowych. Szczególną popularnością cieszą się egzotyczne rośliny doniczkowe oraz trawy pampasowe. Bardzo ważne jest także dostarczenie możliwie największej ilości światła naturalnego. Dlatego też w modzie są przeszklone przestrzenie oraz duże, niezasłonięte okna. Podczas projektowania wnętrza warto również skupić się na detalach, które wykonane są z naturalnych materiałów.


Klasyczne kolory zawsze w modzie


Zdecydowanie we współczesnych trendach nadal królują klasyczne barwy – biele, czernie oraz szarości. Są to kolory, które pasują do niemalże każdego pomieszczenia. Warto wspomnieć, że jasne tony doskonale sprawdzą się do pokoi o małym metrażu, ponieważ optycznie je powiększą, natomiast ciemne barwy nie przytłoczą pomieszczenia o dużych wymiarach. Zainwestować możemy również w ciekawą fototapetę, a obecny sezon wypełniony jest motywami florystycznymi. Jednak tutaj zamiast egzotyki, lepsze są polne, delikatne kwiaty, które dopełnią wygląd pomieszczenia.


Dbałość o środowisko


Coraz większą uwagę przykuwamy także do dbałości o środowisko. Zauważyć to można również podczas wyposażania mieszkania. Coraz częściej w nowoczesnych mieszkaniach znajdują się elementy wyposażenia wykonane z surowców recyklingowych. Dzięki temu zabiegowi wiele produktów otrzymuje drugie życie, natomiast my stajemy się posiadaczami nietuzinkowych i oryginalnych mebli.

10 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie