Szukaj
  • Przemysław Jachimczyk

Jak powstaje projekt aranżacji wnętrz? Od pomysłu po wykonanie

Zaktualizowano: maj 12

Dobrze zaprojektowana przestrzeń sprawia, że jest ona nie tylko funkcjonalna, ale też wygląda po prostu designersko. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z biura projektowego, w którym powstanie projekt wnętrza dostosowany do potrzeb przyszłych użytkowników.


Czym jest projekt aranżacji wnętrz?


Projekt aranżacji wnętrz to kompleksowy projekt wnętrz przygotowane przez studio projektowe z uwzględnieniem potrzeb przyszłych użytkowników, ich oczekiwań oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Projekt zawiera więc nie tylko określenie kolorów ścian czy zastosowania mebli. Zawiera również ich rozmieszczenie w przestrzeni mieszkania, rozwiązanie w zakresie prowadzenia instalacji wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej czy klimatyzacji.


Przebieg procesu aranżacji wnętrz


Przed przystąpieniem do projektowania niezbędne jest odbycie spotkania z klientem, podczas którego architekt dowiaduje się o wszystkich potrzebach przyszłych użytkowników. Aby dostosować projekt do ich wymagań niezbędne jest poznanie ich trybu życia, oczekiwań związanych z projektowaną przestrzenią. Dopiero na tej podstawie możliwe jest przystąpienie do projektowania. Architekt proponuje rozwiązania aranżacyjne tworząc komputerowe wizualizacje, które zawierają określone kolory ścian, sufitów, propozycje ustawienia mebli, wyposażenia uzależnionego od funkcjonalności projektowanego pomieszczenia. Takie działanie pozwoli wyobrazić sobie klientom ich przestrzeń w domu lub mieszkaniu oraz pozwoli wprowadzić niezbędne zmiany jeszcze na etapie projektowania. W przypadku, kiedy projekt zostanie zatwierdzony przez klientów przygotowujemy dokumentację techniczną dla wykonawców. Na jej podstawie będzie możliwe wykonanie niezbędnej instalacji, która pozwoli w pełni korzystać z zastosowanych rozwiązań. Ważne, aby architekt uwzględnił najnowsze rozwiązania technologiczne, które sprawią, że zaaranżowana przestrzeń będzie nie tylko funkcjonalna, ale również ekonomiczna.

Nadzór autorski


Nasza firma realizuje również usługę nadzoru autorskiego, która polega na składaniu wizyt na budowie w celu skontrolowania poprawności realizacji projektu. Takie działanie pozwoli uniknąć ewentualnych błędów podczas realizacji projektu oraz daje możliwość wprowadzenia ewentualnych korekt jeszcze przed zakończeniem prac.

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie