Szukaj
  • Przemysław Jachimczyk

Jak urządzić wnętrze lokalu użytkowego? Porady i sugestie

Klient, który przychodzi od naszego biura - niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności prowadzimy - podświadomie zwraca uwagę na wszystkie szczegóły wystroju. Oznacza to, że lokal użytkowy może być Twoją wizytówką lub antyreklamą, w zależności od tego, jak skomponujesz jego aranżację. Wnętrze wpływa na postrzeganie nas przez osoby odwiedzające i decyduje o tym, czy zostaniemy uznani za profesjonalistów i usługodawców godnych polecenia.

Jeśli planujesz remont swojego lokalu użytkowego lub dopiero zakupiłeś nową przestrzeń i chcesz urządzić ją według najwyższych standardów, nasz artykuł jest dla Ciebie. Pokazujemy w nim, o czym warto pamiętać, by osiągnąć dobry efekt końcowy.


Przede wszystkim, funkcjonalność i komfort


Lokal użytkowy powinien wyróżniać się funkcjonalnością. Cecha ta jest bardzo ważna, ponieważ ma bezpośrednie przełożenie na komfort pracy, jej szybkość i efektywność, a co za tym idzie funkcjonowanie naszej firmy. Każda przestrzeń powinna spełniać wymogi z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zasad BHP, czy wytycznych sanepidu.


Zachowanie wytycznych jest konieczne, ale czy warto poprzestawać tylko na tym? Oczywiście, że nie! Niezależnie od działalności, jaką prowadzimy oraz lokalu, jakim dysponujemy możemy zaplanować całą przestrzeń w taki sposób, aby optymalnie wykorzystać jej możliwości. Dzięki takiemu podejściu zapewniamy naszym pracownikom oraz klientom najwyższy komfort, który przełoży się na nasze wyniki w pracy. Warto też pamiętać, by wszystkie często wykorzystywane produkty, przybory i dokumenty znajdowały się w widocznym, łatwo dostępnym miejscu - korzystanie z nich nie powinno być bowiem problematyczne.


Estetyka lokalu ma znaczenie


Duże znaczenie ma również sam wygląd pomieszczenia.

Przede wszystkim wnętrze musi być dopasowane charakterem do profilu naszej działalności i spójne z innymi elementami identyfikacji wizualnej. Cała aranżacja pod względem kolorystycznym oraz materiałowym powinna odzwierciedlać to, czym się zajmujemy. Klient odwiedzający nasz lokal musi wiedzieć, że trafił w odpowiednie miejsce. Dla przykładu: jeśli prowadzimy salon masażu to chcemy, aby nasz klient poczuł się odprężony i zrelaksowany. Czy wspomniany cel zostanie osiągnięty jeśli wnętrze będzie pomalowane na mocno neonowe kolory? Oczywiście, że nie. Przykład ten - chociaż skrajny - pokazuje, że identyfikacja wizualna jest niezwykle istotna, a dobrze dobrana aranżacja sprawia, że klienci będą chcieli do nas wracać, ponieważ poczują się u nas niemal jak w domu.

Jednak na jaki design warto postawić? Tak naprawdę odpowiedź zależy od profilu naszej działalności i osobistych upodobań. Rozwiązania, które możesz wykorzystać to bowiem niezliczona ilość możliwości: od tradycyjnych, eleganckich kompozycji, aż po nowoczesne, zaskakujące zestawienia. A co zrobić, gdy nie umiemy samodzielnie stworzyć dobrze dobranych połączeń? W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnej pomocy i usług, które oferuje nasza firma.


Oświetlenie - o czym pamiętać?


Jednym z czynników, który należy wziąć pod uwagę aranżując lokale użytkowe jest odpowiednie oświetlenie. Oczywiście jeśli istnieje taka możliwość warto wykorzystać oświetlenie naturalne, które jest przyjazne dla naszego samopoczucia i którego nie da się w pełni zastąpić.

Niestety, wiele lokalów użytkowych usytuowanych jest w lokalizacjach, gdzie ilość promieni słonecznych jest bardzo mała lub nie występuje w ogóle. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie odpowiednio dobranego oświetlenia sztucznego, które rozświetli pomieszczenie i da możliwość dopasowania ilości światła do aktualnych potrzeb. Oświetlenie spełnia również wiele innych funkcji, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Używając odpowiednich rozwiązań możemy na przykład zwrócić uwagę klienta na dany produkt lub stworzyć niepowtarzalny klimat i atmosferę. Dzięki oprawom o ciekawym i charakterystycznym wyglądzie jesteśmy w stanie wpływać na identyfikację wizualną marki. Ilość możliwości jest praktycznie nieograniczona.

Podsumowując: każda działalność, a co za tym idzie lokal użytkowy jest sprawą indywidualną. Jak pokazał nasz artykuł, możliwości aranżacji wnętrz są bardzo szerokie, a dostęp do różnorodnych materiałów, kolorów i wzorów - wręcz nieskończony. Właśnie dlatego urządzając własny lokal warto skorzystać z usług profesjonalisty.

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie